Zespół Moonlight

Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów gotyckich - Moonlight - powstał w 1991 roku w szczecińskim liceum nr 6. Pierwszą nazwą grupy było "Under the Veil of Honesty".

 

Moonlight

Pierwsze demo zostało nagrane na przełomie 1992/1993. W 1996 roku Moonlight wygrał Ogólnoposki Festiwal Rock Block, a tuż po tym nagrał swoje drugie demo. Tego też roku grupa podpisała swój pierwszy kontrakt, a niedługo potem pojawiła się ich debiutancka płyta "Kalpa Taru". Dokładnie rok po „Kalpa Taru” pojawia się tajemnicza „Meren Re”. Po wydaniu tej płyty zespół rozstał się na krótko z wydawcą Metal Mind Productions i następny krążek "Inermis" wydał nakładem Morbid Noizz Production. Niestety współpraca z nowym wydawcą nie układała się zbyt pomyślnie i kolejnych swoich siedem płyt wydawanych co roku od 2000 do 2006 zespół wydał pod banderą Metal Mind Prodution.

 

Grupa szybko zdobyła uznanie, co zauważyć można było w kolejnych nominacjach do różnych nagród - nominacja "Tylko Rock" w kategorii "Debiut Roku", wyróżnienie wokalistki przez magazyn "Brum", nominacja w kategorii "Płyta Roku" w "Machinie".

 

Moonlight może się poszczycić występami z takimi gwiazdami jak Pendragon, Mercyful Fate, Tiamat, Samael, Anathema, the Gathering, Megadeth i Deep Purple.

 

Ostatnią swoją płytę "Integrated in the System of Guilt" grupa wydała w 2006 roku.

 

źródła:


http://www.lastfm.pl/
http://www.darkplanet.pl
http://www.caladan.art.pl/~moonlght/
http://www.metalmind.com.pl

 

Dodatkowe informacje