Radosław Majdan

Były piłkarz, pseudonim Rada, występujący na pozycji bramkarza. Radosław Majdan urodził się 10 maja 1972 r. Chodził do Szkoły Podstawowej nr 48, gdzie nauczycielem wychowania fizycznego był Włodzimierz Obst (późniejszy trener Pogoni). Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego studiował w Instytucie Kultury Fizycznej w Szczecinie, jednak jej nie ukończył.

Radosław Majdan

 

Już na początku lat 80. zaczął grać w drużynie trampkarzy Pogoni. Od 1988 roku grał w reprezentacji juniorów, a 1 września 1990 roku rozegrał swój premierowy, towarzyski mecz w pierwszej drużynie Pogoni.

 

W lidze zadebiutował w 1992 roku niezbyt udanym meczem z Ruchem Chorzów 0-3. Z Pogonią związany był przez kolejnych 9 lat. Łącznie podczas pierwszego pobytu zagrał dla Pogoni 225 razy. Jako dowód przywiązania do klubu z rodzinnego miasta wytatuował sobie na klatce piersiowej herb Pogoni.

 

Grając ciągle w barwach Pogoni w 2000 r. zadebiutował w reprezentacji Polski. Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2002 zagrał w jedynym zwycięskim meczu polskiej reprezentacji, podczas którego biało-czerwoni wygrali 3-0 ze drużyną USA.

 

W 2001 roku kłopoty finansowe Pogoni sprawiły, że Majdan został sprzedany. Na jeden sezon trafił do klubu tureckiej Superligi, Göztepe SK Izmir, gdzie od razu stał się czołową postacią zespołu.Po zakończeniu sezonu 2001/2002 przeszedł z kolei do PAOK-u Saloniki, zdobywając z nią Puchar Grecji. Następnie grał w tureckim Bursaspor, izraelskim FC Aszdod oraz w Wiśle Kraków, stając się jej podstawowym zawodnikiem. W 2004 i 2005 r. wspólnie z klubem zdobył tytuł mistrzowski, w kolejnym sezonie Wisła zajęła drugie miejsce w Orange Ekstraklasie. Po doznanej kontuzji kolana klub nie przedłużył jednak umowy.

 

30 czerwca 2006 roku Radosław Majdan podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin. W 2007 r. przeszedł jednak do Polonii Warszawa. Po trzech latach ogłosił zakończenie kariery sportowej i przejął funkcję rzecznika Polonii. Obecnie pracuje również jako komentator sportowy.

 

Jeszcze przed zakończeniem kariery sportowej Majdan stał się znanym celebrytą. Od początku wzbudzał wiele sympatii wśród fanów futbolu, jednak rozpoznawalność medialną zdobył głównie poprzez związek ze swoją drugą żoną Dorotą Rabczewską znaną jako Doda. Para rozwiodła się w 2008 roku w Szczecinie. Pierwszą żoną Radosława Majdana była Sylwia Majdan - projektantka mody. 

 

Piłkarz wystąpił w 2009 roku w X edycji Tańca z Gwiazdami gdzie wraz ze swoją partnerką Izabelą Janachowską (również szczecinianką) zdobył 4 miejsce. Występował do tej pory w wielu programach telewizyjnych, gdzie często zapraszany jest jako gość (np. Kuba Wojewódzki, Dzień Dobry TVN, Miasto Kobiet, Szymon Majewski Show, etc.)

 

źródła:

http://www.wislakrakow.com
http://www.bramkarze.pl
http://biografia24.pl

 

Dodatkowe informacje