Kasia Nosowska i zespół Hey

Dziś Hey jest najpopularniejszym zespołem, który ma swój rodowód w Szczecinie. W latach 90-tych dzięki nim właśnie, niektórzy nazywali Szczecin "polskim Seattle". Amerykanie mieli Nirvanę, my mieliśmy Hey.

 

Zespół Hey Zespół powstał w czerwcu 1992 roku z inicjatywy Piotra Banacha. Zaledwie miesiąc po powstaniu Hey zagrał na scenie festiwalu Jarocin, gdzie został zauważony. Już w listopadzie 1992 podpisał swój pierwszy kontrakt.

 

Pierwsza płyta "Fire" ukazała sie w lutym 1993 i po siedmiu miesiącach uzyskała status Złotej Płyty. Ich drugi krążek "Ho!" osiągnął status Platynowej Płyty. W kwietniu 1994, członkom zespołu zostaje nadany tytuł Honorowych Mieszkańców Szczecina przez prezydenta miasta. W sierpniu tego samego roku zespół został uhonorowany w Sopocie Nagrodą za całokształt twórczości - zaledwie w drugim roku swojego istnienia!. 9 października Hey daje koncert "Live" w katowickim Spodku. Impreza współorganizowana przez brytyjską MTV była ogromnym wydarzeniem. Podczas koncertu Piotr Metz z Radia RMF FM wręczył grupie platynową płytę za 330 tysięcy sprzedanych egzemplarzy albumu "Ho!".


Rok 1995 to przede wszystkim czas koncertów w Polsce ale i w USA. Zespół wydaje minialbum "Heledore" oraz studyjny album "?", który promuje teledysk do piosenki "Anioł".

 

W maju 1996 na świat przychodzi syn Katarzyny Nosowskiej. W tym samym roku wokalistka wydaje swój pierwszy solowy album "puk, puk". Od tej pory Kasia Nosowska wydala jeszcze pięć albumów studyjnych i wygląda na to, że wcale nie zamierza poprzestać. Uważana jest dzisiaj za jedną z najbardziej uzdolnionych wokalistek i autorek tekstów piosenek.

 

Cały zespół wydał do tej pory w sumie jedenaście albumów, z których dwa przedostatnie zdobyły status pojedynczej i podwójnej platyny. Najnowszy album "Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan" wydany został 6 listopada 2012 roku.

 

źródła:

http://www.hey.pl
http://www.nosowska.pl

 

 


Dodatkowe informacje