Bartłomiej Kasprzykowski

Aktor filmowy, teatralny i telewizyjny urodzony 19 maja 1977 w Szczecinie. Wychował się na szczecińskim prawobrzeżu, a jego rodzice wciąż mieszkają na Osiedlu Slonecznym.

 

Bartek Kasprzykowski

W 2000 roku ukończył PWST we Wrocławiu, do której dostał się już za pierwszym podejściem. W tym samym roku zadebiutował rolą w filmie i serialu „Syzyfowe prace”. Popularność przyniosły mu głównie liczne seriale telewizyjne m.in. „Magda M.”, „Ranczo”, „Halo Hans”, „Teraz albo nigdy!”, „Grzeszni i bogaci”, „Dom nad rozlewiskiem” oraz „Przyjaciółki”. Wystąpił również w produkcjach filmowych „Karol - człowiek, który został papieżem”, „Hania” oraz „Milczenie jest złotem”. W latach 2001-2008 był aktorem Teatru im. Słowackiego w Krakowie. Współpracuje obecnie z teatrem In Vitro w Lublinie.

 

W 2009 roku wziął udział w IX edycji Tańca z Gwiazdami, w której dotarł aż do finału. W 2011 roku aktor dołączył do produkowanego przez TVN programu Szymon Majewski Show, gdzie wcielał się w komediową postać Guliviera Fajniaka oraz parodiował muzyka Czesława Mozila.

 

Na planie serialu „Halo Hans” aktor poznał swoją partnerkę życiową – aktorkę Tamarę Arciuch. Razem wychowują syna aktorki z poprzedniego związku (Krzysztofa ur. 1999) oraz ich wspólne dziecko (Michała ur. 2009).

 

źródła:
http://rozrywka.dziennik.pl/
http://www.prestizszczecin.pl/magazyn/32/temat-z-okladki/bartek-kasprzykowski-blaski-i-cienie-show-biznesu
http://filmpolski.pl
http://www.filmweb.pl

 

Dodatkowe informacje