Anna Cieślak

Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna urodzona 17 września 1980 w Szczecinie. Tutaj uczęszczała do VI Liceum Ogólnokształcącego. W 2004 roku ukończyła PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

 

Anna CieślakPierwszy sukces aktorki nadszedł już rok po ukończeniu studiów. W 2005 została nagrodzona za debiut aktorski przez Prezydenta Gdyni podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film „Masz na imię Justine”. Za ten sam film na Festiwalu Filmowym w Mons, w Belgii otrzymała nagrodę za główną rolę kobiecą. Aktorka związana była z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (m.in. „Miarka za miarkę”, „Mewa”, „Elektra”, „Kordian”, „Pułapka”, „Bliżej”). Obecnie pracuje w Teatrze Polskim w Warszawie, gdzie wystąpiła m. in w „Szkole żon” i „Czas kobiet”. 12 kwietnia 2006 roku Anna Cieślak została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Lecha Kaczyńskiego - od którego otrzymała list gratulacyjny. W 2007 roku wyróżniono ją znaczącą Nagrodą ZASP im. Leona Schillera.  

 

Szerszej publiczności aktorka znana jest z filmów takich jak m.in. „Dlaczego nie!”, „Generał Nil” oraz „Śluby panieńskie”. Ponadto występowała w serialach „Rezydencja”, „Ludzie Chudego”, „Na dobre i na złe”, „Czas honoru” oraz „Glina”.

 

Jest bratanicą aktora Bronisława Cieślaka – słynnego porucznika Borewicza z serialu 07 zgłoś się.

 

źródła:

http://www.filmweb.pl/

http://filmpolski.pl

http://film.wp.pl

 

 

Dodatkowe informacje