Radzimir Dębski

Kompozytor urodzony 30 kwietnia 1987 roku w Szczecinie. Tutaj też od 6 roku życia uczęszczał do szkoły muzycznej. W wieku 7 lat Radzimir Dębski wyprowadził się ze Szczecina wraz z rodzicami – piosenkarką Anną Jurksztowicz oraz kompozytorem Krzesimirem Dębskim.

 

Radzimir DębskiOgólnopolski rozgłos przyniosło Radzimirowi zwycięstwo w konkursie na remix utworu “End of Time” Beyonce Knowles w 2012 roku. Kompozytor ukrywając się pod pseudonimem Jimek zdystansował ponad trzy tysiące muzyków z całego świata, którzy podjęli wyzwanie rzucone przez Beyonce. Remix muzyka ukazał się na minialbumie 4: The Remix. Film, w którym Beyonce rozmawia przez Skype z Radzimirem stał się w Polsce hitem Internetu, a sam bohater pojawił się w praktycznie wszystkich serwisach informacyjnych.

 

Pomimo młodego wieku nie było to wcale pierwsze poważne dokonanie kompozytora. Wraz ze swoim ojcem – również znanym kompozytorem Krzesimirem Dębskim – napisał muzykę do filmu „Ranczo Wilkowyje”, „Polisz Kicz Projekt” oraz „Orkiestra niewidzialnych instrumentów”. Jest również autorem muzyki do seriali „Tancerze”, „Kosmici” oraz „As”. Ponadto, Dębski zajmuje się oprawą muzyczną sztuk teatralnych, pokazów mody, imprez kulturalnych czy też koncertów (np. Lany Del Ray w 2012 roku w Warszawie).

 

źródła:

http://www.radzimir.com/
http://www.filmweb.pl/
http://www.facebook.com/radzimir/

 

 

Dodatkowe informacje