Nightlife

Szczecin jest dość nietypowym miastem pod względem życia nocnego. Z powodu braku tętniącej życia starówki szczecińskie lokale są dość rozproszone, a ich zagęszczenie występuje w kilku miejscach. Oferta jest jednak dość szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie.

Podzamcze

Budynki podzamcza są stale odbudowywane przez ostatnie dwie dekady. Niestety Szczecin nie może pochwalić się dużą starówką z centralnym rynkiem wokół którego kręciłoby się życie kulturalne i rozrywkowe miasta. Obecnie Podzamcze ma jednak do zaoferowania sporą liczbę pubów, kafejek i restauracji, gdzie spokojnie można spędzić czas na rozmowie w towarzystwie przyjaciół. Nie uświadczymy tu szalonych dyskotek, jest jednak kilka miejsc wartych polecenia.

Czytaj więcej...

Deptak Bogusława

W wyniku zamknięcia dla ruchu w 2000r. części ulicy Księcia Bogusława X powstał w śródmieściu tzw. Deptak Bogusława, który wraz z Podzamczem stanowi największe skupisko lokali gastronomiczno-rozrywkowych w Szczecinie. Oferta Deptaku jest jednak nieco bardziej urozmaicona.

Czytaj więcej...

Dla fanów muzyki alternatywnej i rockowej

W latach 90-tych szczecińscy miłośnicy cięższych i bardziej alternatywnych brzmień mieli wiele ulubionych lokali, które często odwiedzali. Czasy się zmieniają, gusta muzyczne społeczeństwa również. Wiele kultowych lokali nie przetrwało próby czasu, jednak wciąż są w Szczecinie miejsca bardzo istotne na alternatywnej mapie miasta, gdzie spotkać można ludzi o podobnych upodobaniach oraz posłuchać muzyki zdecydowanie niedyskotekowej.

Czytaj więcej...

Dla fanów klubów i dyskotek

W Szczecinie jest wiele miejsc, gdzie można poszaleć na parkiecie w rytmie muzyki dyskotekowej do białego rana, a oferta klubów jest urozmaicona. Są one jednak dość rozproszone po mieście i przed wyjściem na tzw. "balety" należy zaplanować gdzie konkretnie się idzie.

Czytaj więcej...

Idealne miejsce na randkę

Najlepiej zaimponować kobiecie wybierając na randkę jakieś oryginalne, romantyczne miejsce. Ile jednak można takich oryginalnych i zarazem romantycznych miejsc znaleźć w jednym mieście? Wieczorny spacer na tarasach Zamku? Park Kasprowicza i Jasne Błonia? A może Cmentarz Centralny? Ta ostatnia propozycja na pewno jest oryginalna i miejsce urokliwe, ale nie wszystkim pewnie przypadnie do gustu. Przyjrzyjmy się zatem opcjom w lokalach.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje