Zima w Szczecinie

Z powodu dość wilgotnego klimatu szczecińskie zimy nie są tak mroźne i tak śnieżne jak w pozostałych częściach kraju. Miewamy jednak prawdziwie srogie zimy, a nawet te łagodne charakteryzują się przenikliwym chłodem i wietrznymi dniami. Jeśli jednak zdecydujemy się odwiedzić Szczecin zimą, na pewno znajdziemy kilka propozycji, które nas skutecznie rozgrzeją.

 

Szczecińskie podzamcze zimąTaką gorącą propozycją jest coroczny festiwal Akustyczeń, który stanowi cykl koncertów odbywających się na kilku szczecińskich scenach klubowych. W ramach Akustycznia koncerty dali już m.in.: Stanisław Sojka, Czesław Śpiewa, Robert Kasprzycki, Grupa Operacyjna, Konrad Kucz i Gaba Kulka, Wojciech Waglewski & Bartek Łęczycki, Muchy & Afro Kolektyw czy też Keith Dunn Band. Jak sama nazwa sugeruje, festiwal odbywa się w styczniu, jednak w ramach „Akustyczeń Lutuje” oraz „Klezmarzec” organizowane są dalsze koncerty.

 

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek nawet „nadmorski” Szczecin ma do zaoferowania kilka propozycji uprawiania sportów zimowych. W mieście działa co roku kilka sztucznych lodowisk. Najbardziej znanym jest Lodogryf przy Al. Wojska Polskiego. Ślizgać się możemy tutaj nawet do godziny 22:00. Grafik lodowiska każdego dnia przewiduje tury muzyczne np. swing, muzyka filmowa, rock/punk, latino, etc. Lód jest czyszczony i wyrównywany po każdej turze.

 

Jezioro Głębiokie zamarznięte zimąSzczecińska Gubałówka to kompleks sportowo-rekreacyjny usytuowany w malowniczej dzielnicy Osowo. Gubałówka oferuje dwie sztucznie naśnieżane trasy narciarskie – łatwą (360m) oraz trudną (280m). Obie trasy są ratrakowane, oświetlone i nagłośnione. W przypadku naturalnych opadów śniegu, dla odwiedzających dostępny jest także stok saneczkowy. Oprócz tego codziennie działa tutaj również lodowisko. Przy Szczecińskiej Gubałówce znajduje się również wypożyczalnia nart, snowboardu oraz łyżew.

Dodatkowe informacje