Kiedy przyjechać?

Ciuchcia na Jasnych BłoniachSzczecin charakteryzuje się umiarkowanym i wilgotnym klimatem. Dlatego nieczęste są tu upalne lata jak i bardzo mroźne zimy. Pogoda jednak bywa zmienna i pomimo łagodnego klimatu w Szczecinie obserwuje się cztery pory roku. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, a do najbardziej pogodnych należą maj i sierpień. Najdogodniejszą więc porą do zwiedzania Szczecina będą miesiące od kwietnia do października. Zapraszamy jednak do odwiedzania Szczecina we wszystkich porach roku, gdyż nawet pochmurna i wietrzna szczecińska zima potrafi mieć swój urok. Poniżej prezentujemy powody, dla których warto przyjechać w poszczególnych porach roku.

 

Wiosna w Szczecinie

Już w drugiej połowie marca w Szczecinie można zaobserwować rozkwitające kwiaty. Szczególnie spektakularne widoki spotkamy na Jasnych Błoniach, gdzie platanowe aleje  pokrywają się tysiącami kolorowych krokusów tworzących kwieciste dywany. To niezwykłe zjawisko przyciąga co roku wielu szczecinian i stanowi zaczątek do wiosennych spacerów.

Czytaj więcej...

Lato w Szczecinie

Rzadko upalne szczecińskie lato, jest idealną porą do odwiedzenia miasta. Jest to świetna pora na spacery brzegiem Odry czy też rejs po rzece statkiem. Niektóre szczecińskie atrakcje np. schrony przy Jeziorze Szmaragdowym czy też Wieża Dzwonów na Zamku Książąt Pomorskich są czynne tylko w miesiącach letnich.

Czytaj więcej...

Jesień w Szczecinie

Szczecińska jesień często bywa ciepła i pogodna. O tej porze roku spacery po szczecińskich parkach czy też w Puszczy Bukowej, zarówno w słoneczne dni jak i w mgliste poranki, potrafią być szczególnie magiczne. Na przełomie października i listopada warto udać się na wieczorny spacer po  największym w Polsce cmentarzu, który w tych dniach mieni się milionami światełek zniczy.

Czytaj więcej...

Zima w Szczecinie

Z powodu dość wilgotnego klimatu szczecińskie zimy nie są tak mroźne i tak śnieżne jak w pozostałych częściach kraju. Miewamy jednak prawdziwie srogie zimy, a nawet te łagodne charakteryzują się przenikliwym chłodem i wietrznymi dniami. Jeśli jednak zdecydujemy się odwiedzić Szczecin zimą, na pewno znajdziemy kilka propozycji, które nas skutecznie rozgrzeją.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje