Ciekawostki

Ze Szczecina do Hollywood?

Okazuje się, że poniekąd tak. Aktorka Mia Wasikowska znana z "Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona oraz Jesse Eisenberg, który w filmie "The Social Network" wcielił się w postać twórcy Facebooka -  Marka Zuckerberga, są w pewien sposób związani ze Szczecinem.

Czytaj więcej...

Szczecin nie leży nad morzem

Wiele osób mieszkających z dala od Szczecina ze zdziwieniem przyjmuje fakt, że Szczecin wcale nie leży nad morzem. Z kolei wielu szczecinian ze zdziwieniem odbiera pytanie zbłąkanych turystów "Jak dojadę na plażę?".

Czytaj więcej...

Obywatel "honorowy"

Czy wiecie, że Adolf Hitler jest / był honorowym obywatelem Szczecina? Tak, tak, ten tytuł władze Szczecina przyznały Hitlerowi 4 kwietnia 1933 roku. Dopiero w 1938 roku, podczas swojej wizyty w Szczecinie, Hitler osobiście przyjął tytuł.

Czytaj więcej...

Miasto pachnące czekoladą

Jeżeli pojawisz się z rana lub koło południa w okolicach Mostu Długiego lub ulicy Wyszyńskiego istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje nozdrza uderzy słodki aromat czekolady. Wszystko to za sprawą Przedsiębiorstwa Przemysłu Cukierniczego "Gryf" S.A.

Czytaj więcej...

Angielski romantyk w Szczecinie?

Joseph Mallord William Turner uznawany jest dzisiaj za jednego z najwybitniejszych malarzy angielskich. Jego znane na całym świecie romantyczne pejzaże uważane są za dzieła, które zainspirowały późniejszych impresjonistów. W roku 1835, podczas swej podróży do Wenecji, William Turner odwiedził także Szczecin.

Czytaj więcej...

Wiskord - pamiętne taśmy

Któż nie wspomina z sentymentem czerwonych trzeszczących kaset Wiskordu? Prawie każdy był w posiadaniu przynajmniej jednej! Przypominamy więc historię kultowych nośników produkowanych przez Zakłady Włókien Sztucznych "Wiskord" w Szczecinie.

Czytaj więcej...

Reklamowa pocztówka dźwiękowa ZGR

Reklamowa pocztówka dźwiękowa z 1976 roku z przepisem na pulpety rybne (lepsze niż sobie wyobrażasz!) - czyli PRLowska recepta na marketing. Tego typu płyty gramofonowe były dość popularne w latach 60-tych i 70-tych.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje