Ciekawostki

Miasto pachnące czekoladą

Jeżeli pojawisz się z rana lub koło południa w okolicach Mostu Długiego lub ulicy Wyszyńskiego istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje nozdrza uderzy słodki aromat czekolady. Wszystko to za sprawą Przedsiębiorstwa Przemysłu Cukierniczego "Gryf" S.A.

 

PPC "Gryf" S.A. powstało w 1946 roku w powojennym Szczecinie jako firma specjalizująca się w przetwórstwie ziarna kakaowego. Przez lata fabryka produkowała wyroby czekoladowe sygnowane marką "Gryf" takie jak czekolady, cukierki, czy bombonierki.

Dziś fabryka jest firmą prywatną i swoje działania skupia na produkcji półproduktów wykorzystywanych w cukiernictwie i przemyśle spożywczym takich jak kuwertury, masy czekoladopodobne, polewy do lodów, tłuszcze kakaowe, etc. Zapewne wielu szczecinian z chęcią zobaczyłoby rodzime produkty opatrzone znakiem "Gryf" na półkach sklepowych. Wielu chętnie napiłoby się też czekolady w firmowej kawiarence, lub też dokonało zakupu pamiątkowego gadżetu w firmowym sklepiku. Tymczasem pozostaje nam wdychać aromat czekolady nad Odrą i wspominać z rozrzewnieniem produkowane niegdyś przez fabrykę słodycze.

Czekolada Gryf

Czekolada Gryf

Dodatkowe informacje