Rafał Olbiński w Liceum Plastycznym w Szczecinie

 

Rafał Olbiński w SzczecinieOd wczoraj w Szczecinie gości światowej sławy polski malarz i plakacista Rafał Olbiński. Artysta przyjechał na zaproszenie Liceum Plastycznego im. C. Brancusi w Szczecinie i uczniowie tejże szkoły mają szczęście brać udział w warsztatach prowadzonych w ramach cyklu „Spotkania z Mistrzem”. Warsztaty rozpoczęły się dziś po oficjalnym powitaniu artysty i wykładzie inauguracyjnym, a potrwają do 13 lutego

 

Dzisiejsze spotkanie z Rafałem Olbińskim było otwarte właściwie dla wszystkich chętnych i nie było typowym wykładem, a raczej ciekawą opowieścią poprzeplataną anegdotami. Rafał Olbiński przybył na spotkanie ubrany w bluzę ze Snoopym, jeansy i białe Martensy w kwieciste wzory. Początkowo oficjalna atmosfera rozluźniła się praktycznie od razu, gdy artysta przejął mikrofon. Spotkanie zakończyło się tortem, którym zostali poczęstowani wszyscy przybyli, rozdawaniem autografów i wspólnymi zdjęciami.

 

Dla tych, którzy nie mogli być dziś obecni, na pocieszenie pozostaje wystawa prac Rafała Olbińskiego. Jest ona dostępna do bezpłatnego zwiedzania przez kilka kolejnych dni w hallu Liceum Plastycznego przy ul. Kurkowej 1.

 

Swoją drogą, wielkie brawa dla „Plastyka” za zorganizowanie tak wspaniałego wydarzenia. Na pewno warsztaty i spotkanie z takiej klasy artystą będą dla uczniów znakomitą lekcją – tak powinna wyglądać edukacja!

 Wystawa praca Rafała Olbińskiego w hallu Liceum Plastycznego w Szczecinie

Wystawa praca Rafała Olbińskiego w hallu Liceum Plastycznego w Szczecinie

Dodatkowe informacje