Szczecin pachnący czekoladą (MEM)

 

Dzisiaj podobno "Dzień Czekolady". Jak wiadomo Szczecin to miasto, które pachnie czekoladą. Wszystko to za sprawą Przedsiębiorstwa Przemysłu Cukierniczego "Gryf" S.A. Przyjezdni odbierają woń unoszącą się w okolicach Trasy Zamkowej i Mostu Długiego ze zdziwieniem, a mieszkańcy Szczecina świetnie ją znają.

Niedawno na profilu FB strony opublikowany został "mem" nawiązujący do zapachu czekolady. Cieszył się on sporą popularnością, pomimo, że wielu fanów strony nie rozpoznało na nim podpułkownika Billa Kilgore'a ;-)

 

 

Wydawać by się mogło, że wszyscy kochają zapach czekolady. Jednak wiele osób w komentarzach przyznało, że nie przepada za tym "smrodem". Część nawet porównała woń do zapachu psiej karmy. No cóż, u każdego widać receptory zapachowe działają inaczej. Dla mnie osobiście jest to zapach czekolady i lubię go. Jednak trudno wytrzymać na diecie w takich warunkach ;-)

Poniżej dzisiejszy obrazek, który nawiązuje do rozbieżności zapachowych gustów Szczecinian. Willy Wonka jako właściciel fabryki czekolady raczej nie zrozumie niechęci do tego zapachu ;-)

 

 

Dodatkowe informacje